2022.03.01 14:55

Szybciej i bezpieczniej koleją ze Śląska w kierunku portów morskich. ZKA od Katowic do Tarnowskich Gór

Grafika przedstawia pociąg i przestanek kolejowy.
Logo Fundusze Europejskie Logo Rzeczpospolita Polska Logo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Logo Unia Europejska

Modernizacja linii kolejowej nr 131 z Chorzowa do Zduńskiej Woli to jeden z największych projektów kolejowych realizowanych w kraju. Inwestycja podzielona została na cztery odcinki i obejmuje swoim zasięgiem dwa województwa – śląskie oraz łódzkie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W marcu 2022 roku rozpoczną się prace na odcinku od stcji Chorzów Batory do stacji Nakło Śląskie. W związku z planowanymi pracami, od 13 marca 2022 roku wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa między Katowicami a Tarnowskimi Górami.

W pierwszym etapie prace prowadzone będą na odcinku Chorzów Batory – Chorzów Miasto – Chorzów Stary, a następnie na odcinku Chorzów Stary – Bytom. W sumie na całej 23-kilometrowej trasie z Chorzowa do Nakła Śląskiego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują pięć stacji oraz dwa przystanki. Wybudowany od podstaw zostanie także nowy przystanek – Chorzów Uniwersytet.

Zastępcza komunikacja autobusowa między Katowicami a Tarnowskimi Górami będzie obowiązywała do 17 stycznia 2024 roku.

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej:

Schemat komunikacji zastępczejMapka informuje o komunikacji zastępczej w Katowicach.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Chorzowie.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Chorzowie.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Bytomiu.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Bytomiu.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Bytomiu.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Radzionkowie.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Radzionkowie.Mapka informuje o komunikacji zastępczej w Nakle ŚląskimMapka informuje o komunikacji zastępczej w Tarnowskich Górach.