2023.01.15 12:55

Pyrzowice: Nowa stacja kolejowa ułatwi dostęp do lotniska

Zdjęcie: widok na nowe tory, perony i wiaty.
Logo Fundusze Europejskie Logo Rzeczpospolita Polska Logo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Logo Unia Europejska

PKP Polskie Linie Kolejowe SA budują połączenie kolejowe do portu lotniczego Katowice Airport. Prace prowadzone są na linii kolejowej z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Kluczowym elementem inwestycji jest budowa nowej stacji kolejowej Pyrzowice Lotnisko, w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego.

Dzięki temu podróżujący zyskają możliwość szybkiej zmiany środka transportu z pociągu na samolot i odwrotnie. Na stacji powstają dwa perony, na które będzie się można dostać budowanym przejściem podziemnym, wyposażonym w windy oraz pochylnie. Sprawnie i wygodnie pociągiem do lotniska będzie można dojechać m.in. z Tarnowskich Gór, Zawiercia, Katowic czy Częstochowy. Prace zakończą się jeszcze w tym roku

Infografika opiera się na kolażu dwóch zdjęć przedstawiających aktualny stan prac budowlanych na stacji Pyrzowice. W górnej lewej części znajduje się tytuł „Pyrzowice: Nowa stacja kolejowa ułatwi dostęp do lotniska” a poniżej opis: „PKP Polskie Linie Kolejowe SA budują połączenie kolejowe do portu lotniczego Katowice Airport. Prace prowadzone są na linii kolejowej z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Kluczowym elementem inwestycji jest budowa nowej stacji kolejowej Pyrzowice Lotnisko, w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Dzięki temu podróżujący zyskają możliwość szybkiej zmiany środka transportu z pociągu na samolot i odwrotnie. Na stacji powstają dwa perony, na które będzie się można dostać budowanym przejściem podziemnym, wyposażonym w windy oraz pochylnie. Sprawnie i wygodnie pociągiem do lotniska będzie można dojechać m.in. z Tarnowskich Gór, Zawiercia, Katowic czy Częstochowy. Prace zakończą się jeszcze w tym roku”. Na prawo od opisu znajdują się dwa zdjęcia. Na pierwszym widać nowe perony, tory i wiaty na stacji Pyrzowice. Na drugim robotników okładających płyty peronowe.