2021.03.09 10:27

Pociągiem na lotnisko w Pyrzowicach

Siewierz: stary semafor na stacji Siewierz.
Logo Fundusze Europejskie Logo Rzeczpospolita Polska Logo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Logo Unia Europejska

Szybko, sprawnie i komfortowo pociągiem z Tarnowskich Gór i Zawiercia do portu lotniczego Katowice Airport w Pyrzowicach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły realizację inwestycji ważnej dla ruchu pasażerskiego i towarowego w województwie śląskim. Powstaną nowa stacja kolejowa, nowe przystanki, odbudowany zostanie także 30-kilometrowy odcinek nieczynnego toru na trasie Tarnowskie Góry – Siewierz.

Na grafice prezentowany jest przebieg trasy linii kolejowej z oznaczaniem stacji i przystanków nowych lub przebudowywanych w ramach inwestycji. Patrząc od lewej strony są to kolejno: przebudowywana stacja Tarnowskie Góry, nowy przystanek Miasteczko Śląskie Centrum, nowa stacja Pyrzowice Lotnisko, nowy przystanek Mierzęcice, przebudowywana stacja Siewierz, przebudowywana stacja Poręba, nowy przystanek Zawiercie Kądzielów oraz przebudowywana stacja Zawiercie.

Po prawej stronie grafiki element dekoracyjny – samolot oraz pociąg, w nawiązaniu do połączenia kolejowego z lotniskiem.

Poniżej znajduje się diagram przedstawiający czasy przejazdów na nową stację Pyrzowice Lotnisko po realizacji inwestycji, które wyniosą: 17 minut z Tarnowskich Gór, 23 minuty z Zawiercia oraz około 60 minut z Katowic i Częstochowy.

Na dole infografiki znajdują się adresy stron internetowych: www.plk-sa.pl, www.plk-inwestycje.pl, www.portalpasazera.pl oraz www.mapadotacji.gov.pl oraz logotypy: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, Rzeczpospolita Polski, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Unia Europejska Fundusz Spójności.

Napis: Nazwa projektu: Projekt „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na grafice prezentowany jest przebieg trasy linii kolejowej z oznaczaniem stacji i przystanków nowych lub przebudowywanych w ramach inwestycji. Patrząc od lewej strony są to kolejno: przebudowywana stacja Tarnowskie Góry, nowy przystanek Miasteczko Śląskie Centrum, nowa stacja Pyrzowice Lotnisko, nowy przystanek Mierzęcice, przebudowywana stacja Siewierz, przebudowywana stacja Poręba, nowy przystanek Zawiercie Kądzielów oraz przebudowywana stacja Zawiercie. Po prawej stronie grafiki element dekoracyjny – samolot oraz pociąg, w nawiązaniu do połączenia kolejowego z lotniskiem. Poniżej znajduje się diagram przedstawiający czasy przejazdów na nową stację Pyrzowice Lotnisko po realizacji inwestycji, które wyniosą: 17 minut z Tarnowskich Gór, 23 minuty z Zawiercia oraz około 60 minut z Katowic i Częstochowy. Na dole infografiki znajdują się adresy stron internetowych: www.plk-sa.pl, www.plk-inwestycje.pl, www.portalpasazera.pl oraz www.mapadotacji.gov.pl oraz logotypy: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, Rzeczpospolita Polski, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Unia Europejska Fundusz Spójności.