HomeHomeAktualnościUWAGA: Zastępcza komunikacja autobusowa Katowice - Racibórz
2019-04-20 16:27:03
UWAGA: Zastępcza komunikacja autobusowa Katowice - Racibórz

UWAGA: Zastępcza komunikacja autobusowa Katowice - Racibórz

Logo Fundusze Europejskie Logo Unia Europejska

W związku z pracami prowadzonymi na rewitalizowanej obecnie linii kolejowej Chybie - Nędza/Turze od 23 kwietnia wprowadzamy zastępczą komunikację autobusową na wybranych odcinkach. Będzie ona obowiązywała do 28 maja. Aby maksymalnie usprawnić podróż w czasie obowiązywania zastępczej komunikacji autobusowej w wybranych terminach zamykane będą fragmenty linii. Z tego powodu zachęcamy do zapoznania się z poniższymi infografikami, które pozwolą sprawdzić zakres obowiązywania zastępczej komunikacji autobusowej na danym odcinku oraz termin jej obowiązywania.

Pociągi relacji Katowice - Racibórz

Jeśli podróżujesz pociągami relacji Katowice - Racibórz sprawdź na poniższych infografikach, w jakich dniach i na jakim odcinku obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa oraz gdzie znajdują się przystanki autobusowe. Uwaga! W niektórych dniach autobusy będą kursowały w godzinach 8.00 - 14.00. W pozostałych godzinach pociągi będą kursować normalnie. Może się także okazać, że konieczna będzie przesiadka pomiędzy autobusami zastępczej komunikacji autobusowej.

Mapka komunikacji Rybnik - Racibórz

Komunikacja zastępcza - lokalizacje przystanków

Dlaczego wprowadzamy autobusową komunikację zastępczą?

Uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej jest konieczne ze względu na prace, które prowadzimy obecnie na rewitalizowanej linii kolejowej Chybie - Nędza/Turze. Na stacjach kolejowych wymieniamy rozjazdy kolejowe oraz rozwieszamy sieć trakcyjną. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Mapka - prowadzone prace